Pages Menu
Categories Menu

Posted by on Pro 6, 2017 in Blog | 0 comments

Nejkrásnější vánoce

Nejkrásnější vánoce

Bylo mi čtrnáct a nějaký čas před Vánocemi jsem utekl ze školy, abych unikl písemce z matiky… schoval jsem se do kina Jalta na dopolední promítání, jak jsem se domníval podle názvu  filmu – na nějakou budovatelskou blbost, na kterou nikdo nepůjde a tudíž mě tam nikdo nebude hledat. Film se jmenoval Perný den a Beatles v to dopoledne změnili priority mého předpubertálního života. Do té doby mě zajímal jen Vinnetou a hokej.

          Nevěděl jsem tenkrát, co si od Ježíška mám přát… Nějaký atribut apačského života – čelenku, kolt, dýku? Nebo hokejovou helmu? Nebo rukavice? A nebo nějakou gramodesku Beatles? Západní desky se sehnat téměř nedaly a byly velmi drahé… Nevěděl jsem a byl jsem rozpačitý, že jsem nevěděl.  Že dárky nenosí Ježíšek, ale rodiče (a ti zrovna při penězích delší dobu nebyli) mi prozradil tatínek už když jsem byl malý, ale na radosti z dárků to nic neměnilo.

          Nastal Štědrý den, večeře a zvonění tajného zvonečku. Šel jsem ke stromečku zdaleka ne tak dychtivě jako kdykoliv předtím…

 Prskavky a svíčky osvítily nejprve sněhobílou hokejovou – opravdickou – helmu poleženou na krásné značkové hokejce. Zachvátila mě nesmírná radost! Když jsem  bral do ruky hokejku, všiml jsem si knihy barevných fotografií ze všech filmů Vinnetoua! Přiklekl jsem si a knihu otevřel… Vinnetou, Ribana… Pak si tatínek jakoby vzpomněl a ze skříně vytáhl jakoby zapomentý dárek – magnetofon Sonet duo! To nebyl Vánoce, to byl sen.

          Klečel jsem mezi dárky a přes slzy jsem viděl, jak maminka opřela hlavu tatínkovi o rameno a jak se na sebe krásně a šťastně usmáli.

To jsem ještě nevěděl, že nejkrásnější dárek k Vánocům byl tenhle pohled…

To byla moje vzpomínka, která mi dala uvědomit si jednu radost. Totiž, že mou knihu Pohádek z Dobráčkova snad najde pár dětí pod vánočním stromečkem. A pro bude nový – dospělácký – dárek, že snad někomu udělá radost.
Rozhodně však ti, kteří by si chtěli Pohádky koupit s věnováním a podívat se, jak vypadá jedna z nich doopravdy, jsou zváni na sobotu 9.12. v 17.00 na Šelepku, kde se to všechno odehraje.

Knihu Pohádky z Dobráčkova si můžete také zakoupit kliknutím ZDE.

Líbí se Vám tyto stránky? Po zadání e-mailu Vám budeme pravidelně zasílat novinky na těchto stránkách:

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *