Pages Menu
Categories Menu

Posted by on Lis 18, 2014 in Blog | 1 komentář

Nová kniha

Nová kniha

Jirí Vondrák - Bulat Okudžava od Nohavici k Provázku

Jirí Vondrák – Bulat Okudžava od Nohavici k Provázku

 

Bulat Okudžava patří spolu s Vladimírem Vysockým mezi nejvýznamnější ruské písničkáře a básníky. Jeho tvorba významně ovlivnila život několika generací a inspirovala mnoho dalších hudebníků, mimo jiné i Jarka Nohavicu.

Kniha je plná osobních zážitků i zajímavostí spojených Okudžavovým životem a jeho vztahem k českým zemím. Čtenáře provází stránkami známý brněnský písničkář, spisovatel a televizní dokumentarista Jiří Vondrák, který Bulata sleduje od prvního vystoupení Jarka Nohavici, na kterém se hrála i píseň Okudžavy, přes zákulisí koncertů ruského mistra u nás až po konec slavného básníka.

Rok vydání: 2014
Počet stran: 256
ISBN: 978-80-7390-224-7
Cena: 349 Kč

Nakladatelství Omega

Kupte si knihu ZDE

1 Comment

  1. Dobrý den pane Vondráku,
    se zájmem jsem si přečetl vaši knihu. Děkuji za ni a hlavně za zorganizování legendárního koncertu v Brně. Patřím k těm, kteří tenkrát na Provázku seděli a tušili, že jsou svědky něčeho výjimečného.
    Jedinou výhradu mám k práci paní Lucie Kalouskové, která je v knize uvedena jako jazyková korektorka. Zanechala za sebou až příliš mnoho chyb. Nejenom množství chybějících či přebývajících čárek, ale i banální chyby v pravopise (147 – mně, 167 – sešli aj.)Ze zmatečného datování na str.149 se také těžko dovozuje, který koncert a kdy byl Okudžavův skutečně poslední. Mrzí mě, že tyto nedostatky z nedbalosti kazí dojem z jinak krásného vzpomínání na Vaše setkání s panem Bulatem. Ještě jednou za Vaše vzpomínky děkuji a těším se na některé z Vašich vystoupení.
    Aleš Kadlec

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *